Kirjaudu jäsensivuille
Kirjaudu
Omakotiyhdistykset ja piirit
Liity jäseneksi

Suuret edut pieneen hintaan!
Liity jäseneksi nyt. Jäsenmaksu vaihtelee yhdistyksittäin, suositusjäsenmaksu on vain 30 € vuodessa. Huom! Nyt loppuvuosi maksutta!

Liity nyt

Jäsenkirje 4/2017

HYVÄ JÄSEN!
Oheisessa jäsenkirjeessä ajankohtaista asiaa Omakotiliiton jäsenyhdistysten jäsenille. Lue jäsenkirje tästä (pdf).

 

Aiemmat jäsenkirjeet >

 

Omakotiliiton toimisto

Suomen Omakotiliitto ry

Asemapäällikönkatu 12 B 
00520 Helsinki
Puh. (09) 680 3710 (arkisin 9:00-15:00)
e-mail: toimisto@omakotiliitto.fi

 Saapumisohjeet(pdf)

Neuvontapalveluihin liittyvissä asioissa (kuten laki-, rakennus- ja korjausasiat) pyydämme ottamaan yhteyttä neuvontanumeroon sen päivystysaikoina. Neuvonta-ajat näet tästä. Neuvontanumero löytyy jäsensivuiltamme (kirjaudu jäsentunnuksilla) sekä jäsenlehdestä. 


Toimiston henkilökunta:

Toiminnanjohtaja
Kaija Savolainen
Edunvalvonta, yleisjohto, sidosryhmät, viestintä

kaija.savolainen@omakotiliitto.fi
040 514 8784

 


Talous- ja kehityspäällikkö

Katja Keränen
Kehittäminen, neuvonta ja palvelut, varainhankinta, talous

katja.keranen@omakotiliitto.fi
040 566 8875

  


Edunvalvonta- ja viestintäpäällikkö,
Omakotilehden päätoimittaja

Olli-Pekka Laine
Edunvalvonta ja lausunnot, sisäinen ja ulkoinen viestintä, tutkimus

olli-pekka.laine@omakotiliitto.fi
041 461 7116


 
Järjestöpäällikkö
Sami Toivanen
Yhdistyspalvelut, yhdistystoiminnan aktivointi, jäsenpalvelut

sami.toivanen@omakotiliitto.fi
040 847 4440

 


Järjestöasiantuntija, hallinto
Riikka Hyvärinen
Hallinto, yhdistyspalvelu, jäsenpalvelu, kokousjärjestelyt

riikka.hyvarinen@omakotiliitto.fi
(09) 6803 7133

 

Järjestöasiantuntija
Sari Myrskyneva
Yhdistystoiminnan tuki, yhdistyspalvelu, jäsenpalvelu

sari.myrskyneva@omakotiliitto.fi
(09) 6803 7126

 

Markkinointiasiantuntija
Suvi Siltanen
Jäsenviestintä, järjestöviestintä, markkinointi

suvi.siltanen@omakotiliitto.fi
(09) 6803 7120

 

Talouskoordinaattori

Kati Viertola
Taloushallinto, osto- ja myyntilaskut, jäsenlaskutus,
henkilöstöhallinto, jäsenpalvelu, yhdistyspalvelu

kati.viertola@omakotiliitto.fi
(09) 6803 7145

 
Toimistoassistentti

Anne Honkanen
Jäsenpalvelu, toimistopalvelut, materiaalitilaukset

anne.honkanen@omakotiliitto.fi
(09) 6803 710 - vaihde
(09) 6803 7150 - suora

 

Huom! Kiireelliset sähköpostiviestit kannattaa loma-aikoina lähettää osoitteeseen toimisto@omakotiliitto.fi